adolfów

BB

Zakończyła się 128 Krakowska Giełda Domów i Mieszkań. Byliśmy tam!

Zakończyła się 128 Krakowska Giełda Domów i Mieszkań. Byliśmy tam!

W weekend 26-27 maja w Centrum Targowym Chemobudowa przy ulicy Klimeckiego 14 odbyła się 128. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań. W ostatnich targach przed wakacjami wzięło udział 72 wystawców.

Kraków na starych widokówkach. Dom im. Józefa Piłsudskiego

Dzisiejsza al. 3. Maja wytyczona została w miejscu dawnej drogi do Woli Justowskiej, biegnącej obok Błoń, wzdłuż naturalnego - zasypanego w latach 1910-1912 - koryta Rudawy.

Mieszkania w starych murach. Poznańskie lofty

Browar, koszary, zajezdnia, a nawet fabryka kosmetyków. Poznańscy deweloperzy coraz częściej zajmują zabytkowe tereny poprzemysłowe. W starych halach fabrycznych powstają mieszkania, lofty i apartamenty.

Dom jak z Dzikiego Zachodu w sercu Rudy Śląskiej

skrajnie fałszywej architektury. Oglądając nowy obiekt, przypominają się słowa prekursora modernizmu Adolfa Loosa, który już w 1908 roku powiedział "Ornament to zbrodnia" i w projektowanych przez siebie obiektach odrzucił zdobnictwo. W przypadku nowobytomskiego gargamela projektanci zamiast

Barbarzyństwo na zabytku

wspólnicy Bartold Blum i Kazimierz Monitz. Po śmierci Bluma w 1920 r. Monitz został jej samodzielnym właścicielem. W latach 1919-22 na działce stanął parterowy dom z użytkowym poddaszem. W latach 1928-34 został rozbudowany wg projektu Adolfa Goldberga. W karcie ewidencyjnej konserwatorzy odnotowali, że