al aleja sienkiewicza

Michał Wojtczuk

Tysiące nowych mieszkań powstają w Pruszkowie

Tysiące nowych mieszkań powstają w Pruszkowie

Południowo-zachodnie okolice Warszawy to jeden z rejonów, które przyciągają dużo inwestycji. Szybki dojazd do Warszawy, jaki zapewnia SKM, jest atutem przedstawianym przez inwestorów w miastach takich jak Pruszków. Planowana trasa S8 to jeden powodów, dla którego rozbudowane zostanie centrum handlowe w Jankach.

Plac Trzech Krzyży zostanie przebudowany

Salon Warszawy się powiększy. Do wyremontowanego Krakowskiego Przedmieścia, Nowego Światu i przebudowywanych właśnie Alej Ujazdowskich dołączy zmieniony nie do poznania, przyjazny pieszym plac Trzech Krzyży. Ratusz niebawem ogłosi konkurs na jego zaprojektowanie.

Przemiana Białegostoku konieczna

Urbaniści przeprojektowali centrum Białegostoku. Wprawdzie mają jeszcze kilka pytań bez odpowiedzi, ale już teraz na trójwymiarowym modelu można zobaczyć, jak nasze śródmieście powinno zmieniać się w najbliższych dziesięcioleciach.

Zobacz jak będzie wyglądał przystanek Piotrkowska

nadzieję, że werdykt jury spodoba się mieszkańcom. Centrum przesiadkowe ma połączyć Łódzki Tramwaj Regionalny z nową linią Retkinia - Olechów (trasa W-Z). Między aleją Kościuszki a Piotrkowską powstaną cztery tory - po dwa dla ŁTR i tramwajów jeżdżących na linii Retkinia - Olechów. Miasto chce przeznaczyć