ceny mieszkań genowefa

Genowefa Marciczkiewicz, WGN Nieruchomości

Co z cenami mieszkań na rynku wtórnym?

Co z cenami mieszkań na rynku wtórnym?

Nadal trwa wyczekiwanie na rynku wtórnym mieszkań. Ceny pozostają stabilne już od ponad roku i nic się nie zmieniło w tym zakresie w I kw. 2015. Co będzie dalej? Co prawda kredyty tanieją, mamy historycznie niskie stopy procentowe - ale z drugiej strony wzrósł wymagalny wkład własny, a banki sukcesywnie podnoszą marże.

Polacy coraz częściej zamieniają mieszkania

Oprócz sprzedaży i wynajmu rosnącą popularność na rynku mieszkaniowym uzyskują transakcje zamiany mieszkania. Staje się ona istotną alternatywą zwłaszcza obecnie, choćby dla osób, które posiadają kredyt we frankach szwajcarskich i nie mają szansy korzystnie sprzedać swej nieruchomości, tak by uwolnić się od zobowiązania.

Jak nowe przepisy mogą zdestabilizować ceny na rynku pierwotnym mieszkań?

Czy w 2015 roku czeka nas powtórka sprzed 3 lat, kiedy na rynku mieliśmy do czynienia z prawdziwym wysypem nowych inwestycji deweloperskich? W tamtym czasie firmy - przynajmniej formalnie - rozpoczynały nowe budowy i sprzedaż, by uchronić się przed skutkami wejścia w życie tzw. ustawy deweloperskiej (o ochronie praw nabywców). Obecnie może być podobnie, bowiem szykuje się nowelizacja ustawy.

Mieszkania strzeżone droższe o około 20%

Mieszkania strzeżone droższe o około 20%

wracamy do domu oraz w jakim stanie. Do udręk na strzeżonych, czy też grodzonych osiedlach należą również awarie szlabanów, włączający się alarm itp. Mimo wszystko jednak rozwiązania tego typu są w cenie. W WGN przeciętne ofertowe ceny metra kwadratowego mieszkań wystawionych na sprzedaż w ciągu