ceny nieruchomości lis

Michał Krajkowski, Główny Analityk, Notus Doradcy Finansowi

Spokojna rewolucja, czyli rynek kredytów mieszkaniowych w 2014 roku

Spokojna rewolucja, czyli rynek kredytów mieszkaniowych w 2014 roku

"Mieszkanie dla Młodych", Rekomendacja S, obowiązkowy wkład własny, obniżka stóp procentowych, wzrost zdolności kredytowej, to główne tematy, które zdominowały rozmowy kredytobiorców. Czy w takim samy stopniu zdominowały rynek kredytów mieszkaniowych i wpłynęły na jego kształt?

Warszawę czeka rewolucja: Wola biurowym zagłębiem miasta

Warszawa jest w przededniu prawdziwej społeczno-urbanistycznej rewolucji. Po uruchomieniu drugiej linii metra na miejscu przemysłu na Woli powstanie biurowe zagłębie. To będzie drugi Służewiec. Lepszy?

Krach nieruchomościowy. Czy trzeba się bać?

Spadają ceny mieszkań i domów. Raty kredytów duszą właścicieli nowych, nagle tracących na wartości mieszkań. Spadają zyski firm budowlanych, indeksy giełdowe, za tym idzie recesja i wzrost bezrobocia. Taki dramat spotkał niedawno USA i Hiszpanię - dwa kraje, które uwierzyły, że dobra koniunktura na mieszkania może trwać wiecznie. Właśnie okazało się, że po raz pierwszy od lat w Polsce rośnie liczba bankructw firm budowlanych. Czy to początek domina i powtórka czarnego scenariusza w Polsce?

Domostwo poselskie

Domostwo poselskie

posłów, którzy wycenili swoje metraże według tylko im znanego cennika. Najczęściej metr nieruchomości wynosi 1 tys. zł. Słownie: tysiąc złotych. Zdziwienia nie kryją liczni eksperci z agencji nieruchomości, których zapytaliśmy o wycenę posłów. - To niemożliwe, takich cen nie ma na rynku mieszkań już od