ceny nieruchomości lis

Michał Krajkowski, Główny Analityk, Notus Doradcy Finansowi

Spokojna rewolucja, czyli rynek kredytów mieszkaniowych w 2014 roku

Spokojna rewolucja, czyli rynek kredytów mieszkaniowych w 2014 roku

"Mieszkanie dla Młodych", Rekomendacja S, obowiązkowy wkład własny, obniżka stóp procentowych, wzrost zdolności kredytowej, to główne tematy, które zdominowały rozmowy kredytobiorców. Czy w takim samy stopniu zdominowały rynek kredytów mieszkaniowych i wpłynęły na jego kształt?

Krach nieruchomościowy. Czy trzeba się bać?

Spadają ceny mieszkań i domów. Raty kredytów duszą właścicieli nowych, nagle tracących na wartości mieszkań. Spadają zyski firm budowlanych, indeksy giełdowe, za tym idzie recesja i wzrost bezrobocia. Taki dramat spotkał niedawno USA i Hiszpanię - dwa kraje, które uwierzyły, że dobra koniunktura na mieszkania może trwać wiecznie. Właśnie okazało się, że po raz pierwszy od lat w Polsce rośnie liczba bankructw firm budowlanych. Czy to początek domina i powtórka czarnego scenariusza w Polsce?

Warszawę czeka rewolucja: Wola biurowym zagłębiem miasta

Warszawa jest w przededniu prawdziwej społeczno-urbanistycznej rewolucji. Po uruchomieniu drugiej linii metra na miejscu przemysłu na Woli powstanie biurowe zagłębie. To będzie drugi Służewiec. Lepszy?

Domostwo poselskie

Domostwo poselskie

posłów, którzy wycenili swoje metraże według tylko im znanego cennika. Najczęściej metr nieruchomości wynosi 1 tys. zł. Słownie: tysiąc złotych. Zdziwienia nie kryją liczni eksperci z agencji nieruchomości, których zapytaliśmy o wycenę posłów. - To niemożliwe, takich cen nie ma na rynku mieszkań już od