domy górna wieś

artykuł sponsorowany

Rolety rzymskie czy zasłony? Co wybrać do ochoty przed przegrzaniem wnętrza.

Rolety rzymskie czy zasłony? Co wybrać do ochoty przed przegrzaniem wnętrza.

Wybór między roletami rzymskimi i zasłonami to nie tylko kwestia estetyki i upodobań. Liczy się też styl wnętrza oraz ilość miejsca, jaką można przeznaczyć na dekorację okna. Podpowiadamy, kiedy wybrać rolety, a kiedy zasłony.

Ceny ziemi, gruntów i działek - raport

Jeśli chcesz kupić ziemię pod dom, spiesz się. Ceny gruntu w ostatnich miesiącach ruszyły z kopyta. W atrakcyjnych lokalizacjach wzrosły od początku roku od kilkunastu do nawet 100 proc.

Katowice lepsze od Londynu?

21 marca przedstawiciele Katowic zaprezentowali swoje miasto londyńskiej polonii. Na spotkanie z katowickimi urzędnikami i przedsiębiorcami z regionu przyszło ponad 200 osób, w większości gotowych wrócić do Polski. Oprócz ofert pracy, pomocy ze strony ratusza emigrantów kuszono również atrakcyjnymi i tańszymi mieszkaniami.

Zmieniają się podatki lokalne

wysokość podatków lokalnych ma być znana wcześniej - już po sześciu miesiącach 2007 r. Niestety, rząd chce zabrać gminom cześć dochodów (w sumie stracą kilkaset milionów złotych). Rezultat jest taki, że spora ich cześć lokalne podatki będzie podnosić. Za działkę z domem lub bez Jeśli jesteś właścicielem