podjazdy betonowe

mw

Przy Buforowej sprzedają metr kwadratowy za trzy tysiące

Przy Buforowej sprzedają metr kwadratowy za trzy tysiące

CO TO BĘDZIE? Dwukondygnacyjne budynki z dużymi mieszkaniami przy ul. Buforowej. Rozpoczyna się budowa Osiedla Rodzinnego, gdzie mieszkania będzie można kupić za niespełna trzy tysiące złotych za metr kwadratowy. Ciekawym pomysłem jest dodatkowa przestrzeń na poddaszu, którą można przystosować do mieszkania od razu lub po pewnym czasie.

Tam, gdzie było targowisko, teraz będzie... penthouse

CO TO BĘDZIE. W szklanym budynku przy ulicy Legnickiej powstaną mieszkania, apartamenty, biura i lokale użytkowe. Popowice Kruszer Development buduje tam Legnicka Street.

Domy jednorodzinne: zobacz jak zmieniały się gusta Polaków

Jaką ewolucję przeszły domy jednorodzinne w ciągu ostatnich 20 lat? Analizie poddaliśmy domy w dwóch kategoriach: popularnej i wyższej. Zniknęły piwnice, powiększyły się okna i tarasy. Dworki powoli ustępują kanciastym bryłom. Zobaczcie, jak na przełomie wieków zmieniały się gusta rodaków.

Fundamenty

Fundamenty

średnicy 12 mm, połączonymi strzemionami. Pręty powinny być odpowiednio zakotwione w narożnikach i skrzyżowaniach ław. Jeśli nośność gruntu jest słaba, a obciążenia tak duże, że budowa ławy betonowej wymagałaby zużycia dużej ilości betonu, stosuje się ławy żelbetowe o mniejszym przekroju, zbrojone

Kostka betonowa w ogrodzie

Kostka betonowa w ogrodzie

oporowych. Podjazdy i miejsca parkingowe dla samochodów wykłada się grubszą (a zarazem droższą) kostką brukową. Na ścieżki i małe placyki najrozsądniej wybrać kostki tańsze, przeznaczone specjalnie do ogrodów. Są mniejsze i cieńsze, nie muszą bowiem znosić dużych obciążeń (np. ciężaru samochodu). Niektóre

Wrocław Główny

że, jak opisuje Grapow, dobrze harmonizował z częściami o konstrukcji stalowej. Dwukondygnacyjny dworzec miał trzy ryzality z podcieniami przeznaczonymi na podjazdy dla dorożek. Przy bocznych wejściach znajdowały się ekspedycje bagażu, telefon i telegraf. W budynku dworca naprzeciw centralnego ryzalitu mieściła

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.