usuwanie grzyba ze ścian

Alicja Bobrowicz

Wiosenny remont mimo woli

Wiosenny remont mimo woli

Za oknem wiosna, a na ścianach mokre plamy? Za stan techniczny budynku, więc także przeciekający dach czy niedrożną rynnę, odpowiada zarządca. Tu od niego powinniśmy się domagać interwencji

Stary dom jak nowy

Smutno wyglądający dom można czasem odnowić niedużym kosztem. Ale bywa, że niewinne odświeżanie elewacji kończy się generalnym remontem.

Zimowe kłopoty

Zima daje się szczególnie we znaki właścicielom domów. Nie dość, że trzeba odśnieżać chodniki i samochody stojące przed posesją, to jeszcze, jakby tego było mało, właśnie o tej porze roku wychodzą na jaw liczne usterki.

Fundamenty

Fundamenty

przydomowego ogrodu. Poza tym trzeba ją usunąć, gdyż łatwo osiada oraz znajdują się w niej zarodniki, które mogą grozić rozwojem grzybów w nowo wybudowanym domu. Sposób wykonania wykopu zależy od tego, czy ławy będą wylewane w deskowaniu czy bezpośrednio w gruncie. - Sposób pierwszy (zobacz rysunek). Usuwamy

Remont we wspólnocie

- ściany, sufitPotrzyj ścianę dłonią. Jeśli ze ściany leci tynk, daje się zarysować paznokciem, trzeba będzie go wzmocnić (zagruntować) lub nawet skuć i wymienić. Podobnie jeśli przy zdzieraniu tapety lub usuwaniu farby odrywają się jego cząsteczki.Tynk skuć trzeba również wtedy, jeśli "odchodzi"